wolflove.jpg
Tyto internety vyrábí Strašák a jeho krásná družka Draconia
Skupina milovníků fantasy, šermu, LARPu, hudby a piva ze Sokolova.

'Vae Victis!'

erb.png
Zúčastnění vlci: Draconia, Andoras, Tox
Recenze od Andorase

Pátek
Po dlouhé a strastiplné cestě autem, kdy jsem (zčásti vlastní vinou) nemohl najít onu záhadnou vechtrovnu jsme za tmy dorazili na místo konání akce. Přivítali nás naši známí, jediný další, kdo se s námi nějak bavil byl krapet švihlý maník a taky kytarista u ohně. Pár jeho písniček jsem později doprovázel zuřivou hrou na mé staré djembe. Hudební část večera jsem si opravdu užil. Pamatuji si také, že jsem vzal jednu ze tří flašek medoviny, kterou jsem připravil a hledajíce Astralien (aby koštla) jsem ji vypil s vlky, Ravenem a sympaťačkou známou jako Světlana.
Na Astru se nakonec také dostalo.

Sobota
Ráno to začalo! Čas, abychom se stali smečkou bezcharakterních chamtivých skřetů! Oblékli jsme se do kostýmů, nabarvili jsme se na zeleno a vyrazili jsme vstříc akci! Jako posilu jsme k našemu skřetímu týmu dostali skvělého týpka Martina. Zelené peklo (pro naše spoluhráče) mohlo začít! }:D
V úvodu jsme po domluvě s orgy zabili pár 'zlých' CP skřetů. To aby bylo vidět, že my jsme 'jinej gang'. Poté jsme dostali volnou ruku ve hře. Vydali jsme se tedy do lesa.
Abychom se do toho patřičně dostali, hned z fleku jsme přepadli elfa, který si bezstarostně vykračoval lesem. Z elfa se vyklubal kouzelník, takže jsme takticky vzali roha a raději obsadili most.
Před mostem jsme se pěkně uvelebili. Posnídali jsme chleba a rozbalili karty zvané Zard'ha a také kostky.
Uplynula pěkná chvíle, než se objevili první hráči a ještě hezčí chvíle, než se odvážili k nějaké interakci.
Nechtěli jsme nic více, než mýtné za přechod přes most. Takže jsme si tak celničili a naše bohatství pomalu rostlo. Našli se i odvážlivci, kteří si s námi zahráli karty. Na začátku hry nám bylo sděleno, že se s námi chce setkat sukubí starostka lidského města. Starostce jsme pomocí obrázkového dopisu sdělili, že pokud něco chce, má přijít k nám. Sukuba tak učinila. Pokusila se nás přesvědčit, abychom své duše upsali peklu, což se docela minulo účinkem. Nakonec jsme ve skřetím jazyce sesumírovali velkolepý plán, který jsme okamžitě uvedli v platnost - sukubu jsme i přes pár popálenin svázali a přivázali ke stromu. Poté jsme za ni dalším obrázkovým dopisem požadovali výkupné. To jsme nakonec dostali a sukuba mohla odejít.
Abychom na náš most nalákali více lidí, vytvořili jsme unikátní bilboard tzv. RUK'LAMU! odkazující na možnost přejít náš most za malý poplatek. Většina hráčů nejspíše nikdy nepochopila, co RUK'LAMA znamenala.

Jako skřetům nám většinu času šlo o získání peněz, mě jako vůdce bandy napadl zvrácený plán na to, abych se stal starostou a tím mohl vybírat daně od všech ve městě. Nejdříve jsem požádal starostku o ruku, po tomto mi bylo oznámeno, že tím se starostou nestanu, ani vyzváním starostky na souboj... pouze po volbách.
Tím začala poměrně zábavná část hry - Bašukova volební kampaň. Za pomoci barda byly vytvořeny volební letáky a petice za zvolení Bašuka starostou. Kampani se k mému velkému zděšení docela dařilo, nakonec jsme prý i nasbírali podpisy od více, než poloviny města. }:D
Sukuba samozřejmě kampaň potírala, počínaje spálením plakátu s nápisem "Bašuk to myslí upřímně" až po zničení našeho mostu. Kampaň jsem nakonec coby politikou otrávený skřet zrušil.
Skřetí banda se tehdá dala na jiné, ještě zábavnější řemeslo. Začali jsme přepadávat a okrádat koho šlo a jak šlo. Lesy přestaly být bezpečné.
Nejkurióznější přepad byl, když jsem kolemjdoucím nabídl k ohodnocení obrázek 'elfí kurvy' který jsem během hry získal. Celá tříčlenná družina se kolem něj shlukla jak malí kluci kolem playboye. Pak nebyl problém dotyčné obklíčit a zrubat. Hrdiny jsme poté přivázali k mraveništi. Byli nadšení. }:)
Za zmínku určitě také stojí rituál v němž se naše šamanka snažila vyhnat z jednoho hobita hloupost.

Hra byla až do konce soboty plná zábavy a myslím, že jsme se ani chvilku nenudili.
Večer jsme si ještě zašli do Nové břízy na pizzu... hostinská nás viděla a nebyla moc nadšená, nenápadně se nás snažila poslat do jiné hospody, slovy "Já vás ale nevyháním" si to zpečetila, takže jsme povečeřeli v jejím podniku. }:-P

Neděle
Během hry jsme si vytvořili a také řádně označili (jako herní lokaci) skřetí skrýš, kam jsme si ukládali nakradené cennosti. Když jsme z míst naší skrýše viděli ráno vycházet dva nenápadně se tvářící elfy, krve by se v nás nedořezal. Nechali jsme je odejít, přesto, že jsem skřetům tehdá řekl, že je herně zabiju, pokud nám něco ukradli. Po kontrole jsme zjistili, že je poklad nedotčen a tím hra pokračovala.
Co se hry týče, hlavní dění bylo ten den v herním městě, čili mimo nás. Chvilku si nás orgové půjčili na hraní CP zlých skřetů. Jinak se nic extra vlastně nedělo. V jednu chvíli to vypadalo, že nás ti z města ve velkém napadnou, proto jsme si u mostu postavili malé opevnění (po konzultaci s organizátorem samozřejmě) a opevnili se čekajíce na příchod hráčů. Namísto nich přišla zvěst, že byla hra ukončena, tudíž jsme skončili bez možnosti opevnění (a s ním spojený skřetí trenažér) otestovat. Snad příště.

Závěrečné hodnocení, které bych hře dal.

Organizace - za 1, Fanatici se ukázali jako zkušení organizátoři, hra se nevlekla, pořád se něco dělo. V případě, že jsme něco potřebovali ohodnotit, nebo prokonzultovat nám vždy někdo vyšel vstříc.

RP stránka hry - za 2 , tady jsem si jako milovník RP pošušňal, většina hráčů byla v RP zajímavá a originální, pár stereotypních noobů se ale taky našlo, to mi však požitek ze hry nepokazilo.

Bojová stránka hry - za 3, nejsem si úplně jistý, zda to bylo či nebylo v pravidlech, ale čarující postavy obvykle seslaly kouzlo, vyřkly magické zaklínadlo... a já si mohl efekt kouzla jen domýšlet. Jako bojová postava jsem se na kouzla ani nepodíval, neměl jsem tedy často páru co mám vlastně dělat. Ve hře se také vyskytly dřevcové zbraně, které já osobně považuji za nevhodné pro hru na dřevárnách.

Herní plac - 1+, les byl pěkný a přehledný. Celé okolí vechtrovny bylo jako stvořené pro hraní larpu, tady jsem byl moc spokojený. Plus je ještě za borůvky, kterých jsem si pár nazobal. }:))

Celkový dojem: 1- S touto akcí jsem byl hodně spokojený, užil jsem si jí a určitě chci navštívit i další ročník. Děkuju tímto Fanatikům za organizaci a pozvání
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one