wolflove.jpg
Tyto internety vyrábí Strašák a jeho krásná družka Draconia
Skupina milovníků fantasy, šermu, LARPu, hudby a piva ze Sokolova.

'Vae Victis!'

erb.png
Zúčastnění vlci: Tox, Draconia, Andoras
Recenze od Andorase:
O larpové akci pořádané pražskou Hydrou určené skautům Andoras básnil ještě dlouho předtím, než vlci znali datum a místo konání. Nakonec jsme vše zjistili, přislíbili účast, na akci dojeli a řádně si jí užili. Tady je celý výlet z Andorasovy perspektivy:
V Pátek odpoledne jsme s Draconií pobrali doma věci a vyrazili směrem k našemu rodnému Sokolovu. Tradičně jsem si něco zapomněl, tentokrát to bylo mazání na poměrně čerstvé tetování, naštěstí mě jako vždy zachránila drahá polovička jakousi indulonou. Nepřestávám obdivovat co všechno si sebou ženský dokáží vzít na larp.
V Sokolově jsme se dali dokupy s Toxem spěchajícím ze školy, pokecali, sušenku pojedli, energyťák popili... než jsme se dostali k nečemu dalšímu, už jsme museli nasedat do žlutého autobusu.
Cesta byla pohodová, Tox koukal na film (aspoň myslím, že koukal), Draconia poslouchala muziku a spala a já se zabavil snažením připojit se na wifi v autobuse. Když se mi připojení k netu stabilizovalo, byli jsme už v praze.

V praze byl Andoras zcela pohlcen 'pražskou' atmosférou, což se na chvíli zle podepsalo na jeho náladě. Z florence jsme vyrazili náhodným směrem, na konci této cesty jsme se vlastně téměř náhodou potkali s Astralien u které jsme měli přespat. Rychle jsme koupili nějaké pivo a vyrazili ke zlokopci a Astřině pevnosti, kde jsme na noc složili kosti.

Ráno vše probíhalo v relativním klidu, Draconia s Toxem uvízli v pasti na lidi v přízemí Astřina domu, Andoras byl koupit snídani a z krámu se vrátil s kopou koláčů, jahodovým kompotem a panenkou, kterou okamžitě pokřtil na 'Bagrotluka' - skřetí dítě. Na místo srazu jsme se dostali o deset minut později, naštěstí jsme nebyli poslední a tak to bylo v cajku.

Akce samotná se konala v Kunratickém lese, kam jsme došli od chodovské stanice metra během několika málo minut. Les vypadal moc pěkně, byl čistý, udržovaný a z mého hlediska se nějak k praze vůbec nehodil, byl kousek jiného světa, kam jsme se vydali zažít malé brůžo.
Na začátku jsme se rychle vybalili v 'bestiáři' u posedu a šli se podívat na úvodní divadelní scénku. Poté jsme dostali instrukce jakožto zabíjecí cépka.
Naše první role byla vskutku výstižná, z vlků se stali... vlci. Začátek jsme prožili v lehkém roztrpčení a pocitu zapomnění, vyli jsme jako o život, aby si nás někdo všimnul... po deseti minutách jsme přestali, bo jsme už pěkně chraptili. Nakonec se přece jen objevila 'naše' skupinka a heroicky nás zabila.

Vlčí cépkování tím však neskončilo... po větších dětech se objevil chlapík s mečem a dvouma malýma rytířema, kteří si všechno patřičně užívali. Ačkoliv nám výškou nesahali ani po pás, odvahou by předčili celý pluk žoldnéřů a udatně nás také zabili.
Pak už šlo vše pěkně ráz na ráz, cesta do bestiáře - zadání rolí - cesta na herní plochu, chvilka čekání, boj... další boj, smrt, cesta do bestiáře... Všechno v dobré náladě a pěkné atmosféře. Své role jsme zpestřovali trochou RP a to nejen se skauty, ale i mezi sebou. Osobně jsem si hodně užil chvíli, kdy jsme byli já s Toxem skřetí strážci čarodějnice Draconie. Celá hra byla krom soubojů mezi skauty a CPky provázena různými divadelními intermezzy oživujícími děj a utvářejícími svět i příběh akce. Z nich u mě osobně vede Olorinovo kázání hakenským barbarům. }:)
Akce skončila závěrečnou bitvou a vítězstvím dobra.

Na akci jsme potkali pár známých přátel a poznali nějaké nové, což bylo fajn. Víc než boj a RP jsem si od téhle akce sliboval hlavně obnovení starých kontaktů a navázání nových, obojí se podařilo, řekl bych.
Závěrečné hodnocení, které bych hře dal.

Organizace - za 1+ Organizátoři měli hru plně ve svých rukách. Za celou dobu jsem neviděl ani náznak opaku. Ke konci akce měl vzniknout časový spád a i s tím si Arien i zbytek Hydry perfektně poradili. Za organizaci smekám.

RP stránka hry - za 1- Příběhová intermezza i spousta dějových CP dávala jasně znát, že se jedná o akci kladoucí důraz na svět i příběh. Světu byla uzpůsobená i zabíjecí CP (jejich vizáž, původ...) Pravda, děcka nejspíše nebyla vždy úplně v obraze o co jde. Někdo měl poznámky na to 'Proč Máňa štěká' a na mě během boje někdo pořvával 'Hej, kolik máš hápéé?'. Ale tohle hrotit nebudu, učej se to a věřím, že i z malých munchkinů budou jednou vášniví erpíři. }:)

Bojová stránka hry - za 3. Asi jsem měkota, ale na můj vkus do nás občas až příliš surově mlátili, opět nehodlám nic hrotit, jelikož se dá čekat, že děcka nebudou mít boj úplně zmáklej. Stupeň a půl z mého hodnocení jde ale dolů za dřevcovou zbraň, přesněji kopí. Můj názor zůstává stejnej - kopí ani podobné zbraně nejsou pro larp bezpečné. Během jednoho boje jsem se stal svědkem toho, že kopím bolestivě zasáhli jednu CP slečnu. Draconia prý také schytala (opět) nějaký bolestivý zásah.
Až na to kopí byly všechny zbraně dost bezpečné, to musím uznat. Do hry nebylo vpuštěno nic neobaleného (včetně topor seker). Má sekera by sice taky neprošla, ale vzhledem k okolnostem to plně schvaluji.

Herní plac - 1, Pěkný čistý les poblíž hrádku, který jsem bohužel neviděl. Největší nesnází terénu byl jediný keř ostružiní.

Celkový dojem: 1- S akcí jsem byl hodně spokojený a ani chvilku jsem nelitoval dlouhé cesty, kterou jsem za ní podnikl. Rád se zúčastním dalšího ročníku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one