wolflove.jpg
Tyto internety vyrábí Strašák a jeho krásná družka Draconia
Skupina milovníků fantasy, šermu, LARPu, hudby a piva ze Sokolova.

'Vae Victis!'

erb.png
Zúčastnění vlci: Draconia, Andoras, Pařez
Recenze od Andoprase:
Po posledních Kunraticích pro nás nastala jakási larpová stagnace. Pomalu, leč jistě jsme začali přivykat pohodlí domova, pivu z ledničky, kartám a večerním dýchánkům. Pak se ozval Hordy s nabídkou společného tréninku, díky Andorasovým komunikačním schopnostem z toho nakonec nic nebylo. Hordy se později ozval znova, tentokrát s tím, že se svojí skupinou Holoprdelníky pořádají v Boučí malý larpík.
Ruku na srdce, mluvím za sebe - Trochu jsem z toho všeho neměl rozum. Nakonec jsme si ale řekli, že za zkoušku se nic nedá.
No, a to už byly přípravy na akci, která byla jen kousíček cesty od Sokolova, v plném proudu.
Z předem zveřejněného seznamu hratelných postav jsme si vybrali, co nám sedlo. Proběhla také jedna schůzka s Hordym v čajovně a taktéž jeden trénink (abychom úplně nezapomněli za který konec se drží meč).
Na postavy jsme měli trochu úchylnější nároky - Draconia chtěla z čarodějky udělat šamanku a z jednoho barbara se nakonec vyklubala ošklivá dvojčata (překvapivě Pařez s Andorasem). Organizace nám naštěstí vyšla vstříc a tak jsme dostali možnost si naše vysněné role zahrát, tak, jak jsme chtěli.
Cesta na akci byla tradičně dramatická, ačkoliv se tomu dnes (narozdíl třeba od cesty na Dobro V) spíš smějeme.
Koneckonců, z hledání chatky v nočním lese, potom. co padla mlha se ukázalo jako supr bojovka. Večer jsme vypili dovezený alkohol a šli spát do stanů.
Ráno jsme zjistili, že jsme v noci cestou ztratili jídlo. Vydal jsem se tedy po našich stopách zpět. Nic. Hledám v autě. Nic.
Jedu domů - taška s jídlem se na mě tlemí v kuchyni, díky. }:D V tescu kupuji cigarety, ledovou kávu a big šuk, načež vyrážím zpět.
Dorazil jsem tak akorát, abych se stačil převléct a rychle probrat svoji postavu, její tajný úkol a cíle.
Hra poté začala.
V úvodu hry jsme se setkali se zlým šlechticem Fertanem a jeho milicionářem. Ani jednoho po zbytek hry už nikdo nikdy neviděl, asi pro nevrlé uvítání, které se tomuto zlosynovi dostalo. Po nenápadném intru tedy začala samotná hra. Každý hráč si šel po svém, žádné epické úkoly, ani zachraňování světa s pomocí chrabrých společníků - supr }:). Jako barbaři jsme se během hraní nachomítli k pár zajímavým věcem - teleportu do pekla, za nímž čekal démonek, který všechny odchozí na rozloučenou nějak proklel, honu na ghůla, přesvědčování ostatních hráčů, aby nás barbary přijali, coby své vládce atd.
Celou akci také provázely stohy a stohy 'léčivých' bylinek a řešení následků jejich užívání. }:D
Organizátoři se ve hře míhali v roli spousty a spousty různorodých postav, od RPivých bytostí, až po zabíjecí bandity a další potvory.
Když se zpětně ohlédnu, možná jsme se jako hráči mohli trochu více herně promísit. Během hry se dost často stávalo, že každý hrál s těmi, co znal. To vidím spíše jako vlastní chybu, coby zkušenější hráč jsem mohl projevit více iniciativy... ale což, interakce probíhala se všemi a já mám alespoň do příště co zlepšit!
Hra jako taková ubíhala pěkně, nenastávaly chvíle, kdy by nebylo co dělat. Myslím, že jsme se všichni dost dobře bavili. Dost pěkný byl systém střídání dne a noci, přičemž jsme v noci byli omezeni krátkým dohledem (pokud jsme neměli louči samozřejmě).
Velký dějový zvrat nastal ve chvíli, kdy jsme se rozhodli uprostřed města vyvolat démonického lorda Arkiho. Naším plánem bylo ho zabít a přesvědčit tím všechny přítomné o tom, jak jsme dobří a že by se tedy měli podvolit našemu velení.
Následoval epický souboj, který skončil tak nějak 2:1 pro démona. Démon přežil, spálil celé město... my přežili.
V závěru hry jsme se po jednom prohraném boji rozhodli s bratrem Pařezem hrdinsky zemřít po vzoru vikingů. Takže jsme se vzájemně probodli. Naše silná těla byla následně oživena jako zombie. Hrát zombie mě velmi bavilo, klidně bych si to střihnul znova a po celý larp.
Velké finále přineslo apokalypsu, démonský pán byl zabit, jeho sílu převzala paladinka, která jí následně patřičně zneužila.
Všichni ostatní zemřeli strašlivou smrtí. Velký konec ve stylu Quentina Tarantina, jediné, co mi tam chybělo byla velká exploze, ale ta je technicky vzato na larpu neproviditelná.

Těžko říci, zda bude toto konec příběhu, za sebe doufám, že nikoliv.
olat01.jpg
olat02.jpg
Závěrečné hodnocení, které bych hře dal.

Organizace - za 1, Holoprdelníci při organizaci předvedli nadlidský výkon, když celou hru zvládli ukočírovat ve třech. CPkování, orgování, dějové pohyby, změny dne a zadávání questů, vše ve třech a navíc kvalitně. Klobouk dolů.

RP stránka hry - za 1+ , Nováčci i veteráni, kteří se akce účastnili RPili a RPili. Situace byly povětšinou odlehčené, žádný stresující mindfucking, prostě tak, jak to mám rád. Postavy byly různorodé a dobře zahrané. Organizátoři v rolích CPek krásně doplnili atmosféru. (Speciální 1+ ještě dostává Starý Smrďa Rum, toho bych fakt nečekal, ale zahranej mě totál dostal }:D )

Bojová stránka hry - za 1, všechny zbraně prošly kontrolou a já si ve výsledku poprvé z larpu neodnesl jedinou modřinu. Za to jsem i vzhledem k počtu děvčat na akci dost rád. Boj nebyl hlavní náplní akce, když už byl, tak pěkný, akční a svižný s přídavkem RP. Užitý šatrh mi velmi sednul. Boj s démonickým pánem byl taktéž velkolepý, asi nejlepší boss fight, co jsem na larpech zažil.

Herní plac - 1+, další nádherný les mého milovaného Sokolovska. V dochozu pramínek s pitnou vodou. Samotný herní plac byl pěkně přehledný a čistý.

Celkový dojem: 1+++ Jedna ze tří nejlepších akcí, které jsem v životě zažil. Super místo, skvělí lidé, hezký příběh, slušné souboje a vtipné situace, víc od larpu nechci.

Tímto bych rád poděkoval Holoprdelníkům i novým kamarádům, kteří dorazili až z Plzně. Budu se moc těšit na další akce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one